Pravděpodobně všichni majitelé čtyřnohých mazlíčků se shodnou na tom, že psi jsou součástí rodiny. Proto by při jednom z největších milníků v životě jejich páníčků zajisté neměli chybět ani oni! Zapojení psa do svatebního dne je samozřejmě možné, ale stejně jako jakýkoliv jiný aspekt plánování svatby, je potřeba ho promyslet.


Myslete v první řadě na to, co je nejlepší pro Vašeho psa, nejen pro Vás

Vůbec se Vám nedivím, pokud toužíte po tom, aby Vám pes stál po boku v průběhu jednoho z největších životních milníků. Než se ale pustíte do plánování veškerého působení Vašeho čtyřnohého miláčka, zamyslete se nad tím, jaký zážitek z toho bude mít on a jaký budou mít Vaši hosté.

Stresuje se Váš mazlíček snadno v neznámých a neočekávaných situacích? Trpí úzkostnými stavy nebo je dokonce agresivní vůči lidem, které nezná? Nezvládá dobře jakékoliv odloučení od svých páníčků? Pokud jste minimálně na jednu z těchto otázek odpověděli ano, pravděpodobně bude nejlepší, pokud se pes neocitne v centru pozornosti. Nezoufejte však, nutně to totiž neznamená, že nemůže být součástí alespoň části svatebního dne.


  1. Nezapomeňte se seznámit s pravidly ohledně domácích mazlíčků v místě konání svatby

Pokud se bude Vaše svatba konat na vlastní zahradě, či na pozemku známého nebo rodinného příslušníka, pravděpodobně se s žádnými pravidly potýkat nebudete. Nicméně, na většině míst platí pravidla, která se vás budou týkat, pokud si s sebou svého mazlíčka vezmete. Nezapomeňte se v místě konání akce informovat o podmínkách, protože se to místo od místa může diametrálně lišit. Myslete tedy na to, že někde bude moci být mazlíček přítomen kdekoliv, někde pouze ve venkovních prostorech a počítejte také s tím, že jejich přítomnost nemusí být vítána vůbec.

Pokud se rozhodnete pro svatbu v přírodě, mějte na paměti, že Váš pes by při tom měl být určitě na vodítku a to i přes to, že jej normálně nevyužíváte. V přírodě se pro psa vyskytuje mnoho lákavých zvuků a pachů, které by jej mohly zajímat mnohem více, než Vaše odříkávání slibů. Pro tento případ doporučujeme pořídit pejskovi set obojku a vodítka, jenž bude korespondovat s barvami Vaší svatby, či zainvestovat do koupě motýlku, který se dá připnout na kterýkoliv obojek, kterým již Váš mazlíček disponuje.


  1. Popřemýšlejte o výběru osoby, která se v den konání svatby o psa postará a ponese za něj veškerou zodpovědnost

Péče o čtyřnohého mazlíčka je nesmírně důležitá. Měli byste si však uvědomit, že Vy jakožto novomanželé nebudete mít možnost a prostor pro to, abyste se o něj postarali sami. Promyslete si tedy, jestli by nebylo na místě požádat někoho jiného o to, aby se o Vašeho mazlíčka v daný den nemohl postarat. Dle mého názoru by to měl být nejlépe někdo, koho Váš mazlíček již důvěrně zná a není to zároveň družička či družba, kteří budou mít v průběhu svatebního dne spoustu starostí a práce.


  1. Jděte s proudem a mějte pro jistotu i plán B

Psi jsou svým způsobem jako děti, jsou nepředvídatelní. Proto byste měli akceptovat skutečnost, že se Váš jinak dokonale vychovaný a vycvičený andílek nemusí cítit úplně ve své kůži. Dbejte tedy na to, abyste měli přiměřená očekávání vůči svému chlupáči a buďte připraveni mávnout rukou a zasmát se u situací, které nepůjdou úplně podle Vašich představ. Pamatujte na to, že se Váš pes může klidně i bát a nebude se cítit dobře mezi tolika lidmi. Dopřejte mu tedy klidného a tichého místa, kde může zůstat. Můžete ho například odvést do pokoje, ve kterém se převlíkáte, a vzít si ho ven pouze na focení, případně jej zapojit do svatební veselky později, kdy se bude cítit komfortněji.

Zainvestovali jste do květinových doplňků, které Váš pes ale nemůže vystát, a snaží se je ze sebe setřást všemožnými způsoby? Těšíte se na dokonalé fotografie, kde s Vámi mazlíček bude krásně pózovat, naopak však nechce spolupracovat a utíká všemožnými směry? Mějte na paměti, že i ti nejlépe vychovaní psi mohou zlobit a nebýt poslušní. Je však důležité zasmát se nad tím a užít si veškeré společné chvíle s Vašim čtyřnohým miláčkem.Desart.cz